X
پیش فروش آپارتمان تهرانپارس
iransite iransite
/ دسته ها: پیش فروش

پیش فروش آپارتمان تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محله‌های معروف در شرق و شمال شرق تهران است که در منطقه ۴ شهرداری قرار دارد. این محله از شرق به خیابان سلطانی، از غرب به بزرگراه باقری، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه زین‌الدین محدود می‌شود، همچنین بلوار شاهد این محله را به تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربی تقسیم کرده‌ است. این محله با گلشن، جوادیه تهرانپارس، حکیمیه، استخر و نارمک مجاور است. از خیابان‌ها و میادین مهم تهرانپارس می‌توان به بلوار آیت الله خوشوقت، بلوار شاهد‌ ، فلکه اول تهرانپارس، فلکه دوم تهرانپارس، فلکه سوم تهرانپارس و خیابان جشنواره اشاره کرد. تهرانپارس به سبک خیابان‌کشی مدرن و چهار میدان اصلی‌اش معروف است و بافت آن اغلب آپارتمان‌های نوساز و خانه‌های ویلایی است. این محله یکی از محله‌های پرطرفدار شهر تهران است و افراد زیادی متقاضی پیش فروش آپارتمان در تهرانپارس هستند. 

 

مزایای پیش فروش آپارتمان تهرانپارس


•    بین ۱۰ تا ۳۰ درصد ارزانتر از نرخ روز واحد نوساز خریداری می‌کنیم.
•    پول ساختمان را کم کم و تدریجی می‌پردازیم.
•    در مراحل نازک کاری اعمال سلیقه شخصی می‌کنیم.
•    در محله خاصی به دنبال ملک میگردیم.
•    دوست داریم از صفر تا ۱۰۰ بر کار ساخت نظارت داشته باشیم. اگر کل مزیت‌های فوق نیز محقق شود ولی نکات لازم در پیش خرید و پیش فروش مسکن را رعایت نکنیم مطمئناً دچار مشکلات عدیده‌ای خواهیم شد.

 

تفاوت پیش فروش و فروش آپارتمان در تهرانپارس


در چند دهه گذشته خرید و فروش آپارتمان در تهرانپارس یكی از شایع ترین اقسام معاملات بوده، و همین پدیده سبب شده كه قانونگذار در سال 1343 به وضع قانون تملك آپارتمان ها رسیدگی کند. این قانون که در واقع همزمان با تولد آپارتمان نشینی تدوین یافت بیشتر ناظر به مواردی است که هنگام خرید و فروش، مورد معامله ساخته شده تحویل مشتری می شود. بنابراین مهمترین مسأله ای كه در باب فروش آنها مطرح می گردد توصیف حقوقی این نوع قراردادهاست كه با توجه به اینكه در هنگام قرارداد هنوز آپارتمانی موجود نیست و یا ساخته نشده، قرارداد مزبور چه ماهیتی دارد که اجمالاً باید گفت که متعلق هر قراردادی یا حق عینی است یا دینی، و از آنجایی که این نوع قراردادها خرید و فروش واحد های ساخته شده نیست، بلکه تعهد به احداث و واگذاری در آینده است. شما میتوانید با توجه به شرایط در خریداری آپارتمان در تهرانپارس ملک مورد نظر را بصورت پیش فروش خریداری کنید تا بتوانید در اقساط بلند مدت یا وام بانکی راحت تر صاحب آپارتمان در یکی از بهترین مناطق تهران شوید.

 

عوامل تاثیرگذار در فرآیند پیش فروش آپارتمان در تهرانپارس

 


امکانات آپارتمان


از مباحث حایز اهمیتی که باید در قرارداد مذکور بیان شود اوصاف و امکانات واحد آپارتمانی پیش فروش شده است؛ مانند شماره‌ی طبقه و واحد، مساحت واحد و تعداد اتاق‌¬ها، تعیین پارکینگ و انباری. همچنین مشخصات فنی و معماری ساختمان مانند تعداد واحدها و طبقات کلی ساختمان و نوع کاربری و موقعیت آن، سیستم گرمایش و سرمایش، نوع مصالح ساختمانی و نمای بیرونی آن و به‌طور کلی هر موردی که در پروانه‌ی ساخت و شناسنامه‌ی فنی هر واحد قید شده یا عرفا در قیمت آن می¬‌تواند مؤثر واقع شود.

 

قیمت هرکدام از واحدهای آپارتمان


قیمت آپارتمان باید کاملا مشخص باشد و تعداد اقساط و نحو‌ه‌ی پرداخت آن بر اساس توافق طرفین ذکر شود و پیش‌خریدار به تناسب اقساط پرداختی، مالکِ ملکِ پیش‌فروش شده می¬‌شود. البته اگر عملیات ساخت‌وساز متناسب با مفاد قرارداد پیشرفت نداشته باشد، پیش‌خریدار می‌¬تواند پرداخت اقساط تعیین شده را به زمانی موکول کند که تأییدیه‌ی تحقق پیشرفت در ظرف یک ماه را از مهندس ناظر گرفته است. در ضمن حداقل ۱۰ درصد قیمت کل هم‌زمان با تنظیم سند رسمی قابل وصول است و توافق برخلاف آن، مورد پذیرش نیست. و اما در صورت عدم پرداخت اقساط از جانب پیش‌خریدار در مواعد مقرر، پیش‌فروشنده موظف است مراتب را به دفتر اسناد رسمی گزارش کند و دفتر به پیش‌خریدار اخطار می‌¬دهد تا ظرف مهلت یک ماه نسبت به پرداخت اقساط اقدام کند و در غیراین‌صورت پیش‌فروشنده حق فسخ خواهد داشت.


زمان تحویل واحد های آپارتمان


زمان اتمام پروژه و تحویل واحد مذکور و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی نیز باید مشخص شود. هرچند تمامی این موارد می‌توانند دست‌خوش تغییراتی شوند و متضمن خساراتی باشند که در همین راستا راجع به آنها نیز باید تعیین تکلیف شود و چنانچه پیش‌فروشنده نتواند در تاریخ مقرر، واحد وعده داده شده را تحویل پیش‌خریدار بدهد یا به تعهدات خود عمل ننماید، با توجه به شرحی که در قانون آمده باید خسارت بپردازد مگر اینکه به مبالغ بیشتری به‌نفع پیش‌خریدار توافق نمایند و اعمال تمامی خیارات در صورتی که از خود سلب نکرده باشد، برای ایشان امکان‌پذیر است.


مساحت واحد های آپارتمان


در صورتی که مساحت واحد تعیین‌شده بر اساس صورت‌جلسه‌ی تفکیکی، کمتر یا بیشتر از مقدار مشخص شده در قرارداد باشد، قیمت آن بر اساس نرخ مندرج در قرارداد محاسبه می‌‌شود. اگر مساحت واحد تا ۵ درصد بیشتر باشد، هیچ‌کدام از طرفین نمی‌¬توانند معامله را فسخ کنند اما اگر از ۵ درصد بیشتر باشد، تنها خریدار می¬‌تواند معامله را فسخ کند یا مبلغ اضافه را پرداخت کند. همچنین اگر مساحت واحد تحویل داده شده کمتر از ۹۵ درصد مقدار توافق شده باشد، پیش‌خریدار می¬‌تواند معامله را فسخ کند یا قیمت آن را به نرخ روزِ بنا و نظر کارشناس کسر کند. البته در تمامی مواردی که به علت تخلفات پیش‌فروشنده، معامله از جانب پیش‌خریدار فسخ می‌¬شود، ایشان موظف است یا از طریق مصالحه بین طرفین یا برآورد کارشناس که طرفین بر انتخاب وی رضایت دارند، خسارت وارد شده به پیش‌خریدار را جبران کند.


داشتن بیمه برای آپارتمان 


از دیگر وظایف پیش‌فروشنده بیمه کردن مسئولیت خود در قبال خساراتی است که ممکن است از عیب بنا یا تجهیزات و خسارات ناشی از عدم رعایت موازین قانونی، در مقابل خریدار یا اشخاص ثالث باشد و اگر خسارات وارد شده بیش از مبلغِ پرداختیِ بیمه باشد، پیش‌فروشنده ضامن مابه‌¬التفاوت بوده و بایستی از عهده‌ی خسارت برآید. قابل ذکر است که واحد پیش‌فروش شده یا مبالغ دریافتی بابت آن، قبل از انتقال رسمی به پیش‌خریدار نمی‌¬تواند به نفع پیش‌فروشنده یا طلبکار وی توقیف و تأمین شود.
 

Print
126 رتبه بندی این مطلب:
5/0

دی ان ان