ارزان ترین منطقه در تهرانپارس

ارزان ترین منطقه در تهرانپارس

ارزان ترین منطقه در تهرانپارس: تهران پارس نام محلی است که در شرق و شمال شرق شهر تهران واقع شده. این محله همپچنین در پایتخت ایران و در محدوده منطقه ۴ شهرداری تهران و منطقه ۸ شهرداری تهران واقع شده‌ است. آب و هوای مطبوع این منطقه به دلیل نزدیکی به پارک ملی خجیر، بوستان های جنگلی سرخه حصار، یاس فاطمی و لویزان میباشد. طبق تقسیم بندی انجام شده توسط شهرداری تهران، این محله دارای دو قسمت است تهران پارس شرقی و تهران پارس غربی. امروز با ما همراه باشید تا در مورد ارزان ترین منطقه در تهرانپارس برایتان توضیحاتی را بدهیم.

محله تهرانپارس

تهران‌پارس غربی از غرب به بزرگراه شهید باقری، از شرق به بلوار شاهد ، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین محدود می‌شود. تهران‌پارس شرقی از شرق به خیابان‌ خیابان شهید شفیعی ، از سمت غرب به بلوار شاهد ، از جنوب به خیابان طالقانی و از شمال به بزرگراه شهید زین الدین محدود می‌شود. همسایه این محله از شرق، محلات خاک سفید و جوادیه هستند که به خاک سفید معروف هستند.

محله تهرانپارس غربی از محله شرقی آن مدرن‌تر است و دارای خانه‌های گران ‌تری است. شهرک‌هایی نظیر شهرک امید، شهرک پارس، شهرک فرهنگیان در این منطقه قرار دارند. بزرگراه‌هایی از قبیل رسالت، شهید زین الدین، شهید باقری از این منطقه عبور می‌کنند.

از لحاظ تقسیم بندی با محلات اطراف، تهران پارس از شمال با محلات کوهسار و مجید آباد، از قسمت غرب با محلات اوقاف و ده نارمک و دردشت و علم و صنعت، از جنوب با محله آشتیانی و از شرق با محلات خاک سفید و جوادیه در ارتباط است. البته به صورت عرفی و نزد عموم، محلات کوهسار و مجید آباد بخشی از تهران پارس شناخته می‌شوند.

بلوار اصلی تهرانپارس، یک خیابان شمالی-جنوبی است که از فلکه چهارم در زیر بزرگراه زین الدین در شمال آغاز شده و تا سه راه تهرانپارس در تقاطع خیابان دماوند منتهی می‌شود و به نام تیرانداز آرش (پدر هرمز آرش) نامیده می‌شود. پس از تغییر نام‌های پی در پی، این خیابان از تیرانداز به حجر بن عدی و در حال حاضر به نام آیت الله خوشوقت نامیده می‌شود؛ هر چند که در مکالمات روزمره، هم‌چنان با نام قدیم خود شناخته می‌شود. خیابان تیرانداز دارای حاشیه تجاری بوده و به نوعی مرکز خرید ساکنین این منطقه است.

قیمت خانه در تهرانپارس

ارزان ترین منطقه در تهرانپارس

ارزان ترین قیمت آپارتمان در منطقه تهرانپارس

خاک‌سفید (گلشن)، محله‌ای واقع در شرق تهرانپارس حد فاصل خیابان احسان تا میدان پروین و جمعیتی تقریبا بر ۱۴۶۰۰۰ نفر است و پرجمعیت ‌ترین محله منطقه چهار تهران و ارزان ترین منطقه در تهرانپارس محسوب می‌شود. محله خاک سفید دارای ۳ قسمت است که بخش جنوبی ان میدان ولفجر بخش مرکزی تپه و سرتپه و قسمت شمالی میدان رهبر است. خاک سفید از قسمت جنوب به سمت خیابان جشنواره و از سمت غرب به خیابان۱۳۷ و از سمت شرق به ۳۵ متری احسان منتهی می‌شود. به دلیل اینکه در خاک سفید مانند اغلب روستاهای تهرانپارس کشاورزی نمی‌شد و زمین آن غیر قابل زراعت بود،به آن خاک سفید می‌گفتندو از ارزان ترین منطقه در تهرانپارس است. نام محله خاک سفید به محله گلشن تغییر نام پیدا کرده و قسمتی از بزرگراه همت هم در این محله قراردارد حدفاصل حدود چهار راه استخر تا خیابان احسان در قدیم به نام خیابان وفادار شناخته شده بود که این محله را به دوقسمت تقسیم کرد قسمت شمال بزرگراه همت را خاک سفید شمالی نیز می‌گویند.


درشمال میدان رهبر به فاصله چندصدمتری به میدان ابوذر نزدیک میشوید. زمین‌های خاک سفید پس از انقلاب توسط مردم شهرستانها تصرف شد، واکثر خانه‌های آنجا معمولا بی سند می‌باشد، که توسط ماده صد به بعضی از افراد ساکن در آن سند داده شد. این محله دارای یک خیابان اصلی می‌باشد که نام آن خیابان امین است و خیابان ۳۵ متری احسان. خیابان امین با عبور از تپه و سرتپه به سمت میدان رهبر و خیابان احسان به اتوبان بابایی منتهی می‌شوند.


قیمت آپارتمان در تهرانپارس 1399خیابان امین هم اکنون مهمترین خیابان محله ودرواقع بازار آنجا می‌باشد. میدان تختی خیابان بهارآزادی خیابان الله اکبر خیابان انقلاب شمالی و همچنن خیابان انقلاب جنوبی خیابان ۲۲ بهمن( ساعت‌سازی معروف) بیست متری امیر خیابان طالقانی از خیابانهای مهم واقع در محله خاک سفید می‌باشند. دراین محله قسمتی وجود داشت که به محله غربت هم معروف بود و شامل چند کوچه بود وهمان محله باعث میشد که نام خاک سفید در اذهان بیشتر مردم تهران محله ای ناامن تصورشود و از ارزان ترین منطقه در تهرانپارس شناخته شود.


این محله که ارزان ترین منطقه در تهرانپارس است .ازجنوب به خیابان تپه ازغرب نزدیک خیابان امین وازشمال به خیابان۲۱۲ منتهی است. و در دهه ۶۰ و ۷۰ در این محله ساکنین آن ازپیروجوان و زن ومرد به فروش موادمخدر مشغول بودند وتمام آن خانه‌ها به صورت زیرزمینی به هم متصل بودندتا اینکه بابیشترشدن آزارشان توسط نیروی پلیس تخریب و تمام ساکنین تخلیه و مجرمین آن بازداشت شده‌اند.