املاک تجاری اداری تهرانپارس

املاک تجاری اداری تهرانپارس

برای خرید املاک تجاری اداری تهرانپارس نیاز به دانستن یک سری پیش‌نیازها دارید ما در این مقاله سعی کرده ایم به این مسائل پرداخته شود و فردی که سوالش این باشد که: ملک تجاری بخرم یا مسکونی در انتها بتواند جواب پرسش خود را دریافت کند. در ابتدا باید بدانید خرید املاک تجاری برای شما بهتر است یا املاک مسکونی. در جواب این سوال باید اشاره کرد با توجه به دلایلی که در مقالات قبلی توضیح داده شده است خرید هر نوع ملک و سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات در هر صورت سودده خواهد بود و بهترین نوع سرمایه‌گذاریِ مطمئن است.

ملک تجاری یا مسکونی

برای خرید املاک تجاری اداری تهرانپارس در ابتدا باید گفت: بستگی دارد که در حوزه املاک و مستغلات و معاملاتِ این بازار چقدر تجربه دارید. اگر برای بار اول است که وارد این حوزه می‌شوید توصیه ما به شما این است که با ملک تجاری کار خود را آغاز کنید. یکی از دلایل اصلی که باعث شده است این توصیه را برای شما داشته باشیم این نکته است که برخلاف املاک مسکونی که با گذشت زمان و عمر، از قیمت آن‌ها کم می‌شود، املاک تجاری و مغازه‌ها به دلیل اینکه در گذر زمان شناخته‌شده‌تر می‌شوند و مشتری‌های بیشتری خواهند داشت بالطبع ارزش آن‌ها هم افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

قبل از اقدام به خرید یک ملک تجاری حتماً آمار و استعلام‌های قانونی را دریافت کنید. در واقع شما باید بدانید که ملکی که قصد خرید آن را دارید بدون مشکل است و عوارض یا بدهی خاصی به شهرداری، دارایی، بیمه و دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها نداشته باشد که بسیار در خرید املاک تجاری اداری تهرانپارس مهم است .این گزارش‌ها و استعلامات را باید صاحب‌ملک در اختیار شما بگذارد و می‌توانید از مشاور املاکی که واسطه شما در این معامله است بخواهید که این موارد را پیگیری کند.

مرکز تجاری اداری پارسیان

املاک تجاری اداری تهرانپارس

ویژگی‌های املاک تجاری اداری تهرانپارس


این نوع از املاک باید دارای درب ورود و خروج به سمت خیابان باشند و در آن‌ها فعالیت تجاری انجام شود. همین ویژگی مشرف بودن به خیابان در مورد زمین‌های با موقعیت تجاری هم باید لحاظ شود. داشتن سند تجاری برای یک ملکی که با عنوان تجاری به فروش گذاشته شده است واجب است و داشتن دسترسی مستقل به خیابان هم باید جزو مشخصات آن باشد. البته املاک تجاری‌ای هم وجود دارند که ورود و خروج به آن‌ها با دیگر املاک مجاور مشترک است مانند مغازه‌هایی که در یک پاساژ یا یک مرکز خرید ایجاد شده‌اند. املاک تجاری مانند املاک اداری اجازه نصب تابلو را خواهند داشت و مجوز فعالیت آن‌ها از طرف شهرداری منطقه خودشان صادر می‌َشود. تفاوت بین ملک اداری و تجاری در این است که در املاک اداری خریدوفروش انجام نمی‌شود و ولی در املاک تجاری امکان و مجوز خریدوفروش هست.

 

برای خرید یک ملک تجاری چه چیزهایی مهم است

از آنجایی که بیشتر افرادی که قصد خرید املاک تجاری اداری تهرانپارس را دارند تمایل به خرید مغازه دارند برخی از ملاحظاتی که هنگام خرید مغازه باید رعایت شود را در ادامه شرح می‌دهیم. اگر امکان خریداری کردن یک مغازه دونبش را دارید حتماً این کار انجام دهید. دونبش بودن مغازه در دیده شدن آن و جذب مشتری کمک زیادی می‌کند. اگر مغازه‌ای که قصد خرید آن را دارید در یک پاساژ یا مجتمع تجاری واقع شده است، ملکی را انتخاب کنید که در بخش پر رفت‌وآمد آن مرکز تجاری قرار گرفته باشد.

اگر قصد خرید ملک تجاری یا خرید ملک تجاری در تهران را دارید باید بدانید که هر مغازه دو نوع تملک دارد. نوع اول به این صورت است که یک شخص که ملکیت مغازه را دارد صاحب ملک محسوب می‌شود و کسی که صاحب امتیاز مغازه است (امتیاز و مجوز صنفی که درون مغازه در حال فعالیت است متعلق به این شخص است) مالک سرقفلی مغازه است. برای شما بهتر است که هر دو نوع مالکیت را در اختیار بگیرید.

 


مشاوره املاک در تهرانپارسصاحب ملک باید اطلاع داشته باشد سرقفلی‌ای که به شما واگذار شده است، قرار است به چه صنف یا شغلی تغییر کند. خریداری مغازه در کوچه‌های فرعی و یا مکان‌های حاشیه‌ای یک پاساژ یا مرکز تجاری توصیه نمی‌شود. حتی اگر قیمت پایینی را دارا باشد. املاک تجاری در این موقعیت بیشتر به کار اصنافی مانند طلا و جواهرات می‌آید که امنیت بیشتری نیاز دارند.


اگر مغازه‌ای که قصد خرید آن را دارید در خیابان واقع شده است دقت کنید که در هنگام ظهر در موقعیت آفتاب‌گیر قرار نگرفته باشد.طبق تجربه و بررسی‌ها مغازه‌ها و املاک تجاری سمت راست خیابان از سمت چپ آن شلوغ‌تر است پس سعی کنید در سمت راست خیابان ملک تجاری خریداری کنید. برخی املاک تجاری اداری تهرانپارس که مرکز تجمع یک صنف خاص از کالا یا خدمات هستند، اگر امکان آن را داشته باشید که مغازه خود را در چنین محل‌هایی خریداری یا اجاره کنید مناسب‌تر خواهد بود.