بازار سرمایه گذاری

امن ترین بازار سرمایه گذاری 1399

امن ترین بازار سرمایه گذاری 

شاید شما هم از آن دسته آدم ها هستید که خواهان این بودید که پول خود را در جایی امن سرمایه گذاری کنید اما همیشه دچار تردید بودید و نمیدانستید کدام یک از بازار های موجود بهتر میباشد و اگر شما در آن بازار سرمایه گذاری کردید اولین فاکتوری که برایتان مهم است امنیت این بازار است که بعدا دچار مشکل نشوید

در ابتدا به بیان چند بازار سرمایه گذاری خواهیم پرداخت و سپس به امن ترین آن اشاره خواهیم نمود:

مسکن:

یکی از امن ترین بازار سرمایه گذاری که برای شما وجود دارد و یکی از قدیمی ترین بازارها هم میتوان گفت میباشد چرا که از گذشته تا کنون از این بازار استفاده میکردند.

شما اگر به پدر بزرگتان مراجعه کنید و از او مشورت بگیرید که با سرمایه خود چیکار کنید قاعدتا پاسخی که به شما خواهند داد سرمایه گذاری در بازار ملک و مسکن میباشد.

چرا که به دید آنان هم امن میباشد و هم سیر صعودی و پیشرفت داشته است

 امن ترین بازار سرمایه گذاری بعدی که میتوان از آن نام برد سپرده های بانکی میباشد.

به این صورت که شما پول خود را در بانک میگذارید و هم از سود بانکی آن بهره میبرید و هم اصل پول شما نگهداری میشود اما نکته ای که در رابطه با سرمایه گذاری در بانک ها لازم است به آن اشاره شود این است که عملکرد ضعیف نظام بانکی در ارائه تسهیلات و مدیریت منابع، بانک‌ها را با بدهی های سنگین  مواجه کرده است. همچنین خبرهایی مبنی بر کاهش سود بانکی در رسانه‌ها در حال مخابره شدن است که در این صورت بسیاری از مردم سرمایه خود را از بانک خارج می‌کنند و به سمت بازارهایی مثل بازار ارز و طلا و بورس می‌روند.

از این رو سپرده‌گذاری در بانک در مقایسه با سرمایه‌گذاری در بازارهای دیگر مثل بازار ارز یا طلا دیگر نمی‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد.

بازار سرمایه گذار دیگری که میتوان به آن اشاره نمودو شاید امن ترین بازار سرمایه گذاری دانست بازار طلا و سکه میباشد.

و منظور از طلا چه مسکوک و چه غیر مسکوک میباشد.

خرید و فروش طلا یکی از راه های سرمایه گذاری در بازار میباشد که لازم است اشاره شود دارای سیر صعودی و رو به بالایی بوده است برای مثال اگر شما تا چند سال پیش سکه ای را به قیمت ۳یا۴میلیون میخریدید در حال حاضر یعنی در سال ۹۹شما آن را به قیمت ۱۵میلیون باید بخرید.

یکی دیگر از بازارهایی که میتوان در آن سرمایه گذاری نمود بازار ارز و دلار میباشد.

در رابطه با سرمایه گذاری در رابطه با دلار باید گفت که این نوع سرمایه گذاری با حواشی بسیار زیادی روبه رو بوده است.

امن ترین بازار سرمایه گذاری

در مورد روند پیشرفت و افزایش روند بازار دلار باید گفت که ابتدای سال ۹۲ که آغاز این دوره رکودی بود فعالان بازار ارز به طرق مختلف خرید و فروش می‌کردند. صرافی‌ها و دلالان ارزی در مناطق مختلف از این وضعیت سودهای زیادی کسب کردند.

پس تا سال۹۲روند این بازار نزولی بوده و سیر صعودی نداشته است اما رفته رفته پیشرفت و افزایش چشم گیری داشته است به حدی که دوسال بعد هر دلار به نرخ ۳هزارتومان به فروش میرسید و شوک شدیدی به بازار وارد نمود و این روند همچنان صعودی و رو به بالا میباشد و در سال۹۹به ۳۰هزارتومان نیز رسیده است.

آخرین امن ترین بازار سرمایه گذاری که در اینجا میخواهیم به آن بپردازیم بازار سرمایه گذاری بورس میباشد.

این بازار در حال حاضر یکی از پر رونق ترین و البته به روز ترین بازار ها در کشور ما میباشد که در ادامه به شرح و تفصیل آن خواهیم پرداخت:

بازار بورس را میتوان یکی از جذاب‌ترین بازارهای مالی در دنیا و کشور ما به حساب آورد.

 بازاری که می‌توان گفت در بین خانواده‌های ایرانی به پر ریسک‌ترین مدل سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود اما با نگاهی به روند شاخص بورس از سال ۹۲ تا امروز می‌توان این برداشت را داشت که ریسک زیادی متحمل این بازار نبوده و بورس به عنوان یکی از پربازده‌ترین بازارهای مالی در این سال‌ها بوده است و در یک کلام میتوان گفت که به عنوان بازار سرمایه گذاری امنی شناخته شده است.

نکته مهم و کلیدی که در رابطه با  امن ترین بازار سرمایه گذاری بورس باید به آن توجه داشته باشید این است .

که بخش عمده‌ای از موفقیت بازار سرمایه مربوط به فعالیت شرکت‌ها و اقتصاد کلان می‌شود.

شاید بگویید استدلال شما از این حرف چیست؟

در پاسخ به شما باید گفت که:

 شرکت‌هایی در بازار بورس پذیرفته شده و به نقطه‌ای از بلوغ رسیده‌اند که بتوانند به عنوان سهامی‌عام در بورس پذیرفته شوند و سهام آن‌ها را با هدف کسب سود در بورس عرضه کنند.

نکته ای که دارای حائز اهمیت میباشد و لازم است به آن توجه شود این است که:

نوسان پذیری و تغییر ذات هر بازاری است و به مقابله برخاستن با آن تنها موجب شکست سخت و ناامیدی سرمایه‌گذار خواهد شد.

هریک از بازارهای سرمایه گذاری بیان  شده ریسک‌های مختص خود را دارند و انتخاب از بین آن‌‌ها بسیار به میزان ریسک پذیری هر فرد بستگی دارد از این رو نمی‌شود برای همه افراد یک نسخه پیچید و به آنان تجویز کرد و تمامی افراد باهم یکسان نیستندچرا که اگر شما دارای ریسک پذیری بیشتری باشید شرایطتان نسبت به شخصی که ریسک پذیری کمتری دارد متفاوت خواهد بود.

اما اگر بخواهیم  نتیجه گیری مفیدی از مطالبی که ارائه دادیم بگوییم باید گفت که بازار بورس یکی از امن ترین بازار های سرمایه گذاری در حال حاضر میباشد.

شاید برایتان این سوال پیش آید که دلیل این نتیجه گیری شما چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که:

شفافیت بالای ارائه صورت‌های مالی شرکت‌ها موجب افزایش و بالا رفتن آگاهی مردم را نسبت به فعالیت‌های این بازار شده است و به همین دلیل راحت‌تر می‌توان اعتماد مردم را برای ورود به این بخش جلب کرد زیرا در هر زمینه ای هرچه آگاهی بیشتر باشد اعتماد نیز بیشتر میباشد و سرمایه گذاری در بازار بورس هم از این قاعده مستثنا نیست.

 

بازار سرمایه گذاری

علاوه بر موردی که ذکر شد حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بازار بورس که سود تضمینی ارائه می‌دهند و سهامداران را در سودهای شناور نیز شریک می‌کند این ریسک را کاهش داده و اعتماد مردم برای ورود به این بخش افزایش داشته است

لذا در پایان باید گفت که شما می‌توانید با امنیت خاطر بیشتری نسبت به گذشته به این بازار پویا نگاه کنید