به-کدام-مسکن-اطمینان-کنیم
به-کدام-مسکن-اطمینان-کنیم

به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ 1399

چگونه و به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟

شما هنگامی که قصد معامله یک ملک را دارید لازم است به برخی نکات توجه کنید تا معامله ای درست و بدون دردسر داشته باشید.

هنگامی که صحبت از  مسکن می‌شود چند نوع معامله مدنظر ما است که در ادامه توضیح خواهیم داد .

گاهی قصد شما خرید مسکن است که به آن بیع میگویند. گاهی قصد اجاره مسکن می‌باشد و گاهی هم رهن و اجاره می‌باشد .که در ادامه به اختصار به هرکدام خواهیم پرداخت:

به کدام مسکن اطمینان کنیم

بیع یعنی تملیک عین به عوض معلوم و سه رکن دارد:

بایع یا همان فروشنده، خریدار، مبیع

در قانون مدنی هم نیز در رابطه با اجاره اشاره شده است که اجاره عبارت است از تملیک منفعت به عوض معلوم. اما سوال اینجاست که به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ 

لذا از تعریف قانونگذار متوجه می‌شویم که در اجاره منفعت ملک برای مدت مشخص به طرف مقابل داده می‌شود و نه عین ملک.

عقد اجاره سه رکن دارد:

موجر،مستاجر و عین مستاجره.

با بیان اجرا و ارکان آن ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که آیا اجاره ملک فقط ممکن است؟  سوال مهم تر به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر، مطابق قانون مدنی امکان اجاره دادن انسان،شی،حیوان وجود دارد.

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که بیع با اجاره متفاوت است و این است که در بیع عین مال منتقل داده می‌شود ولی در اجاره منفعت به مستاجر داده می‌شود.

در رابطه با رهن و اجاره مسکن نیز باید گفت که:

رهن و اجاره به این صورت است که  که شما مبلغی را به عنوان رهن پرداخت می کنید و در عوض اجاره‌ی کمتری می پردازید. البته که باید در نظر داشته باشید که به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ که مناسب با بودجه مورد نظر ما در پیدا کردن خانه کمک کند .

اینکه خانه ای را رهن و اجاره کنید حسن بیشتری دارد نسبت به اینکه رهن کامل کنید چرا که از مسائلی که نباید آن را فراموش کرد این است که گاهی وقت‌ها مبلغ رهن کامل بسیار بالا و غیرمنطقی است و از نظر اقتصادی به شما صدمه خواهد زد.

حال پس از ذکر این مطلب بهتر است نکاتی کلیدی و مهم در مورد رهن برای شما ارائه دهیم. 

با بهترین املاک تهرانپارس برای فروش، رهن و اجاره آشنا شوید

به کدام مسکن اطمینان کنیم

اولین مسئله ای که مطرح میشود این است که هنگام رهن کامل چه کسی باید اجازه دهد؟و به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟

در شرایط رهن کامل، حرف اول و آخر را مالک آپارتمان میزند چرا که در نهایت او است که باید با رضایت ملکش را در اختیار شما قرار دهد.

بهتر است در اینجا با دو اصطلاح حقوقی آشنا شوید چرا که در قوانین حقوقی و روابط قراردادی از آن بسیار استفاده می‌شود.

راهن و مرتهن:

به کسی که ملک را رهن می‌دهد راهن و به کسی که ملک  به او رهن داده می‌شود مرتهن گفته می‌شود.

 بعد از سوال مهم به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ نکته دیگری که لازم است در اینجا به آن اشاره شود این است که این کار نیز مثل سایر کارها عرف خاص خودش را دارد و باید افزود که بر اساس شرایط فعلی موجود در بازار مسکن رهن کامل خانه به مواردی بستگی دارد که عبارتند از  مدت زمان ساخت خانه،منطقه ای که خانه در آن وجود دارد و…..  مستلزم این است که بدانیم به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ تا بهترین تصمیم را بگیریم .

 آیا رهن کامل مسکن کار عاقلانه ای هست؟

در جواب به این سوال که رهن کامل بکنید یا نکنید باید بگوییم اگر از آدم های استرسی هستید و نمی خواهید استرس پرداخت اجاره را در هر ماه داشته باشید  پیشنهاد می کنیم که منزلی که قصد آن را دارید رهن کامل کنید اما اگر سرمایه زیادی در دست ندارید و شرایط رهن کامل شما با شرایطی که صاحب آپارتمان در نظر دارد هم‌خوانی ندارد می‌توانید آپارتمان را رهن و اجاره کنید مبلغی را به عنوان رهن پرداخت کنید و در هر ماه اجاره کمتری به پردازید. اما موضوع مهمتر این است که به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟

از آنجایی که ایران از دسته کشورهای اسلامی می‌باشد لذا در انجام هر کاری مسائل شرعی نیز حائز اهمیت می‌باشد و رهن و اجاره هم از این قاعده مستثنا نیست.

اگر بخواهید در هنگام رهن آپارتمان مسائل شرعی را در نظر بگیرید باید بگوییم که طبق شریعت رهن کامل، بهتر است مبلغی به عنوان اجاره در نظر گرفته شود برای اینکه این مشکل حل شود باید در اجاره نامه شما مبلغی را به عنوان اجاره پرداخت می‌کنید و پول نقد به عنوان قرض‌الحسنه تا پایان مدت در اختیار صاحب ملک قرار می‌گیرد و در آخر سال این پول به شما برگردانده می‌شود.

قوانین آپارتمان نشینی را به طور کامل بشناسید.

به کدام مسکن اطمینان کنیم

حال که با سه روش استفاده از یک مسکن آشنا شدید بهتر است به

ویژگی هایی که هنگام خرید  یک مسکن خوب و قابل اعتماد لازم است بپردازیم:

از مواردی که باید هنگام خرید یا اجاره و یا حتی رهن و اجاره یک مسکن به آن توجه کنید قدمت آن مسکن است. هرچه مسکن شما نوساخت تر  باشد برای شما بهتر می‌باشد چرا که هم از نظر دکوراسیون مدرن تر است و هم برای تعمیرات هزینه کمتری خرج می‌کنید.

قبل از خرید ملک آن را توسط متخصصین ملک کارشناسی کنید.

لذا به شما توصیه می‌شود به مسکن‌هایی که قدمت و ساخت آن بالا می‌باشد اطمینان نکنید.

از دیگر مواردی که توصیه می‌شود هنگام انعقاد قرارداد به آن بپردازید  به جز سوال مهم به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ محله ای است که مسکن در آن قرار دارد.

معیارهای انتخاب بهترین مسکن

شما باید محله ای که مسکن مدنظرتان در آن قرار دارد از نظر موقعیت جغرافیایی،شلوغی،خدمات عمومی و….. را در نظر داشته باشید.

از دیگر فاکتور‌هایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که دقت کنید در محدوده ای که مسکن مدنظرتان قرار دارد مدرسه،بیمارستان،فروشگاه و…..وجود داشته باشد

زیرا با توجه به افزایش قیمت بنزین و علاوه بر آن به دلیل وجود ترافیک های سنگینی که در اکثر شهر‌ها وجود دارد بهتر است به این فاکتور خیلی توجه شود لذا اگر وجود نداشت مسکن در آن منطقه مورد اطمینان نیست.

در مورد مشاورین املاک و مستغلات بیشتر بدانید

از آنجایی که خانم‌ها نسبت به دکوراسیون داخلی هستند باید به یک سری فاکتور‌ها توجه کنند تا با اطمینان بیشتری وارد مسکن شوند و دچار مشکل نشوند.

برای مثال آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های یک مسکن به خصوص برای خانم ها می‌باشد لذا آشپزخانه منزل را  به خوبی مورد بررسی قرار دهید یعنی  تعداد کابینت و نحوه قرار گرفتن گاز، یخچال و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را خوب در ذهن خودتان ترسیم کنید و از جا شدن آنها اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر آن به نورگیر بودن آشپزخانه دقت کنید چرا که سبب پاکیزگی این محیط می‌شود‌.

به نظر شما به کدام مسکن اطمینان کنیم ؟ از مواردی که یک‌ مسکن را مورد اطمینان قرار می‌دهد وجود سیستم اطفای حریق می‌باشد چراکه اگر وجود نداشته باشد سکونت در مسکن با ریسک زیادی همراه خواهد بود.

با توجه به ویژگی‌هایی که بیان شد شما می‌توانید یک مسکن مورد اطمینان خریداری نمایید .

با بهترین بازار سرمایه گذاری ملک آشنا شوید