حدود قیمت آپارتمان در تهرانپارس

حدود قیمت آپارتمان در محله تهرانپارس

محله تهرانپارس

محله تهرانپارس یکی از محدوده های وسیع و بزرگ در تهران است که با توجه به دسترسی آن به نقاط مختلف تهران و همچنین نزدیک بودن به یکی از خروجی‌های پرطرفدار‌ تهران، متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. همانطور که در ادامه این یادداشت خواهید خواند، تهرانپارس خیابان های مدرنی دارد که از زمان زرتشیان ساکن آن به جا مانده است. در مورد روند ساخت و ساز در تهرانپارس مانند هر محله ای در تهران روند بسیار رو به رشدی طی شده است و بخش عمده‌ای از ملک‌ها نوساز هستند. البته همچنان خانه‌های ویلایی و قدیم ساخت در این منطقه به چشم می‌آیند.

تهرانپارس در قسمت منطقه 4 شهرداری تهران و شمال شرقی شهر تهران واقع شده است و از شمال به بزرگراه زین‌الدین(امتداد شرقی همت) و از جنوب به خیابان دماوند منتهی شده است. از شرق به خیابان سلطانی و محله‌ی اتحاد و از غرب به بزرگراه باقری وصل میشود . همچنین این محله از سمت شرق با بزرگراه رسالت در همسایگی به سر میبرد .

از جهت آب‌و‌هوایی هم تهرانپارس با توجه موقعیتی که داشته است، یعنی قرار گرفتن در کوهپایه‌های جنوبی رشته کوه‌های البرز و همسایگی با پارک‌های جنگلی لویزان و سرخه حصار؛ جز مناطق پرتقاضا بوده است. همچنین بهتر است بدانید دو میراث گرانقدر و ارزشمندی که در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند در تهرانپارس قرار گرفته‌اند، اولی عمارت ارباب هرمز در باغ انگوری که در خیابان استخر قرار گرفته است و دیگیری رستم باغ است که در فلکه دوم تهرانپارس واقع شده است. رستم باغ یادگاری از ارباب رستم گیو است و نمونه ای از باغ های زیبا است که زرتشتیان در کشورهای چند و هند ساخته‌اند.

ساخت و ساز در تهرانپارس

حدود قیمت آپارتمان در تهرانپارس

خرید آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محله‌های مشهور واقع شده در شرق و شمال شرق تهران است که در منطقه ۴ شهرداری قرار دارد. این محله از شرق به خیابان سلطانی، از غرب به بزرگراه باقری، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه زین‌الدین محدود می‌شود، همچنین بلوار شاهد (بلوار پروین) این محله را به تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربی تقسیم کرده‌ است. این محله با گلشن، جوادیه تهرانپارس، حکیمیه، استخر و نارمک مجاور است. از خیابان‌ها و میادین مهم تهرانپارس می‌توان به بلوار آیت الله خوشوقت (تیرانداز)، بلوار شاهد‌ (پروین)، فلکه قمر بنی‌هاشم (فلکه اول تهرانپارس)، چهار راه اشراق (فلکه دوم تهرانپارس)، فلکه سجادیه (فلکه سوم تهرانپارس) و خیابان جشنواره اشاره کرد.

تهرانپارس به سبک خیابان‌کشی های مدرن و چهار میدان اصلی‌اش معروف شده است است و بافت آن اغلب آپارتمان‌های نوساز و خانه‌های ویلایی است. این محله یکی از محله‌های پرطرفدار شهر تهران است و افراد زیادی متقاضی خرید آپارتمان در تهرانپارس هستند. سطح قیمت خرید آپارتمان در تهرانپارس از متوسط رو به بالا شروع میشود و در محدوده متری ۱۲ میلیون تومان تا متری ۳۷ میلیون تومان میتوان آپارتمان خرید.

خرید آپارتمان در محله های شرقی تهران

شرق تهران دارای مناطق و محله‌های مختلفی است که قیمت مسکن در این محله‌ها، به امکانات محله و ویژگی‌ها و متراژ آپارتمان مسکونی بستگی دارد، البته بطور کلی قیمت ملک در این مناطق از مناطق شمالی و برخی مناطق غربی شهر تهران ارزان تر است. منطقه‌های ۴، ۸، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ‌و همچنین بخش شرقی مناطق ۳، ۷ و ۱۲ مناطق شرق شهر تهران هستند. محله‌های شرق تهران شامل هروی، ساقدوش، شمیران، رسالت،‌ هنگام، تهرانپارس، حکیمیه، تهران نو، شمیران نو، دلاوران، سراج، استخر، امام حسین، افسریه، مسعودیه، پیروزی، دماوند، هفت حوض، لویزان، قاسم‌آباد، پدرثانی، نارمک، خاک سفید، سرخه حصار، مجیدیه، نظام آباد، آهنگ شرقی، آهنگ غربی و…هستند.

قیمت آپارتمان در تهرانپارس با یکدیگر بسیار تفاوت دارد. اینمحله های تفاوت ممکن است بین دو محله مجاور وجود داشته باشد. بنابراین افرادی که قصد سکونت در شرق تهران را دارند، می‌توانند با توجه به بودجه که موجود دارند، امکانات و ویژگی‌های مورد‌نظر خود، محله و آپارتمان مناسبی را انتخاب کنند.

شرایط پیش فروش آپارتمان در تهرانپارس

امکانات محله تهرانپارس و دسترسی های آن


از دسترسی‌های موجود در محله تهرانپارس می‌توان به بزرگراه بابایی، بزرگراه باقری، بزرگراه رسالت، بزرگراه یاسینی و بزرگراه زین الدین اشاره کرد که عبور و مرور با خودروی شخصی به این محله را تسهیل می‌کنند. از ویژگی‌های شاخص تهرانپارس که سبب شده افراد زیادی خواهان خرید آپارتمان در تهرانپارس و سکونت در این محله باشند، ‌دسترسی فوق‌العاده به این محله توسط وسایل حمل و نقل عمومی یعنی مترو، BRT، اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی است. توسط سه ایستگاه متروی تهرانپارس، فرهنگسرا و شهید باقری،‌همچنین توسط خط اتوبوس تندروی چهار راه تهرانپارس-میدان آزادی می توان به این محله دسترسی پیدا کرد. خطوط اتوبوسرانی شرکت واحد و تاکسی ها نیز از نقاط مختلف شهر تهران به تهرانپارس سرویس دارند.


علیرغم تراکم جمعیت بالا در تهرانپارس، این محله از امکانات سکونت خوبی برخوردار است و نیاز ساکنین این محله را به خوبی پاسخگوست. در این محله تعداد زیادی مراکز آموزشی از جمله مدارس، آموزشگاه‌های زبان، آموزشگاه‌های هنری، فرهنگی و… وجود دارند. دو بیمارستان بزرگ به نام‌های بیمارستان تهرانپارس و بیمارستان جامع بانوان آرش و همچنین چندین درمانگاه، کلینیک و داروخانه، مراکز درمانی این محله را تشکیل می‌دهند و از لحاظ مراکز درمانی مجهز است . مراکز خرید این محله شامل مجتمع تجاری سپید، مجتمع تجاری نارسیس و… و مساجد این محله شامل مسجد امیر‌المومنین، مسجد بهشتی، مسجد الاحرار و… است. در این محله بوستان‌هایی همچون بوستان اطلس، بوستان گلواژه، بوستان گلبرگ و مراکز دولتی همچون شرکت برق منطقه تهرانپارس، شرکت آب و فاضلاب منطقه ۲، شهرداری ناحیه ۵ منطقه ۴ و شورای حل اختلاف هستند.


نتیجه گیری
تهرانپارس از محله های شرقی تهران بوده و برای خرید آپارتمان حداقل بودجه ای که باید داشت از 12 میلیون شروع میشود و با توجه به محدوده های مختلف در این محله این قیمت متغیر است .