خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس

خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس

تهیه مسکن در تهران و یا شهرستان‌ها و یا حتی اجاره کردن‌ آپارتمان ها همواره یکی از پر چالش‌ترین کارهایی بوده که تقریبا همه‌ی افراد به نحوی با آن سر و کار داشته اند. به همین دلیل آگاهی از مسائل حقوقی مربوطه با آن امری بسیار مهم است و هرشخصی باید به حدی از اطلاعات اولیه و پایه در این زمینه اطلاع داشته باشد. برای معامله مسکن شما باید مفاهیمی چون مبایعه نامه، کد رهگیری و همزمانی معامله باخبر بود. در این مطلب سعی در انتشار و آگاهی شما عزیزان در برخی از نکات و مسائل حقوقی مهم که در هنگام خرید خانه و همچنان خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس باید به آن‌ها توجه داشته باشید را داریم.

خرید آپارتمان در تهرانپارس

از قدیمی ترین محله های مسکونی تهران در شرق میتوان به محل تهرانپارس اشاره کرد. محله‌ای بسیار محبوب که طرفداران خاص خود را دارد. همانطور که میدانید در این محل نیز میتوان خانه هایی با متراژ بالا و پایین و همچنین قیمت های متفاوت مانند هر محل دیگری یافت.. این محدوده چهار میدان اصلی دارد که در امتداد خیابان تیرانداز قرار گرفته‌اند و یکی ازخصوصیات تهرانپارس محسوب می‌شوند. اگر شما هم قصد دارید این محله را برای سکونت خود انتخاب کنیدو با قیمت خانه در تهرانپارس آشنا شوید، با ما همراه باشید. در این محله اقلیت های مذهبی وجود دارند. همچنین به دلیل متنوع بودن بافت ساختمانی و قیمت خانه در تهرانپارس، در این ناحیه پذیرای اقشار کارمند، دانشجو، خانواده، و … میباشد. تهرانپارس از ناحیه غرب به اتوبان باقری و از ناحیه جنوب به محدوده خیابان دماوند دسترسی دارد. در ادامه قصد داریم تا در مورد خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس صحبت کنیم.

بهترین املاک تهرانپارس کدام است.

خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس

مبایعه‌نامه در قراردادهای خرید خانه چیست؟

مبایعه‌ نامه درواقع همان اصطلاح حقوقی قول ‌نامه است فرقی با آن ندارد. در واقع مبایعه‌نامه و قول‌ نامه یک چیز هستند و منظور از آن دقیقا همان قراردادی است که توسط مشاوراملاک بین طرفین یعنی خریدار و فروشنده نوشته می‌شود. در مبایعه‌نامه جزئیات قرارداد، شیوه‌ی نقل و انتقال سند، شیوه‌ی پرداختی ها و سایر جزئیات به صورت شفاف نوشته می‌شود. برخی از افراد مبایعه‌نامه را با سند اشتباه می‌گیرند، در حالی که مبایعه‌نامه یک قرارداد شخصی است که توسط بنگاه نوشته می‌شود و هیچ ربطی به سند ندارد. در واقع داشتن صرفا یک مبایعه‌نامه دلیلی بر اینکه شما صاحب یک ملک هستید محسوب نمی‌شود. مگر اینکه بتوانید ثابت کنید که براساس آن مبایعه‌نامه شما به عنوان خریدار یا فروشنده تمام تعهدات خود را در راستای انجام کامل معامله، انجام دادید.

کار بنگاه در هنگام خرید خانه دقیقاً چیست؟

برخی از خریداران و فروشنده‌ها به علت هزینه‌ای که بنگاه از طرفین قرار داد دریافت می‌کند، با هم توافق می‌کنند که به بنگاه نروند و بین خودشان قراردادی را بنویسند. باید گفت که این کار بسیار پرخطر است و احتمال بوجود آمدن هرگونه مشکل را در آینده ممکن است. اگرچه کار بنگاه واسطه بوده است و از این بابت دستمزدی را هم از طرفین دریافت می‌کند درست! اما کار بنگاه فقط نوشتن متن قرارداد بر روی یک کاغذ نیست؛ بلکه قراردادی که در بنگاه نوشته می‌شود صدالبته بار حقوقی دارد و بعداً در صورت بروز هرگونه ایراد احتمالی از سوی مراجع قضایی قابلیت استناد و پیگیری دارد. اما قراردادی که توسط خود طرفین بر روی کاغذ نوشته شود هیچ اعتباری ندارد.

بسته به میزان بودجه و سلیقه خود میتوانید در قسمت های مختلف این محله آپارتمان پیدا کنید . از محدوده بهار گرفته تا خاک سفید میتوانید خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس را تجربه کنید. میانگین خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس در صورت نوساز بودن میتواند حدودا بین 30 تا 35میلیون تومان هم میباشد و همچنین کف و سقف معاملات انجام شده در تهرانپارس تقریبا بالا است و قیمیتی بین 20 تا 50میلیون دارد . بهترین محله های تهرانپارس در بالای فلکه دوم و خیابان رشید بوده و در خیابان‌های 150، 154، 142، 136، 130، 198، 202 واقع است. همچنین در این منطقه در محله هایی با قیمت پایین تر نیز میتوان تجربه خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس را داشت . در محله هایی همچون خاک سفید و احسان با قیمتی به میانگین متری 10 الی 17 میلیون.

محله تهرانپارس را بیشتر بشناسید

خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس

سرمایه گذاری در بازار مسکن و خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس


خرید مسکن و سرمایه گذاری در بازار ملک از گذشته تا امروزه با وجود نوسانات مورد استقبال افراد زیادی بخصوص در ایران قرار داشته و به عنوان یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری سود آور به شمار می رفته است. محله تهرانپارس نیز با توجه شرقی بودن، داشتن دسترسی و خوش آب و هوا بودن این محدوده مکان مناسبی برای خرید خانه و آپارتمان حتی خرید آپارتمان کوچک در تهرانپارس است. اما در حال حاضر به سبب شرایط اقتصادی و جمعیتی کشور این بازار در رکود به سر برده و شاهد کم شدن رونق آن هستیم. با این حال به سبب ضروری بودن نیاز به مسکن و همچنین تدابیر اندیشیده شده از سوی دولت، امید ها برای سامان گرفتن این بازار وجود داشته و می توان با آگاهی از شرایط سرمایه گذاری، به این بازار وارد شد و حداکثر استفاده را داشت.

نتیجه گیری
خرید آپارتمان کوچک در این ناحیه برای سرمایه گزاری گزینه مناسبی میباشد ولی برای سکونت با توجه به قیمت بالا برای قشر متوسط به بالا مناسب است.