خرید و فروش آپارتمان با کمترین کمیسیون در تهرانپارس

مطمئنا برایتان پیش آمده که بخواهید خرید و یا کار فروش آپارتمان را انجام دهید . امروز با ما همرااه باشید تا در مورد محله تهرانپارس و کمیسیون ها در این محدوده صحبت هایی کنیم .

محله تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محدوده های وسیع و بزرگ در تهران است که با توجه به دسترسی آن به نقاط مختلف تهران و همچنین نزدیک بودن به یکی از خروجی‌های پرطرفدار‌ تهران، متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. همانطور که در ادامه این یادداشت خواهید خواند، تهرانپارس خیابان های مدرنی دارد که از زمان زرتشیان ساکن آن به جا مانده است. در مورد روند ساخت و ساز در تهرانپارس مانند هر محله ای در تهران روند بسیار رو به رشدی طی شده است و بخش عمده‌ای از ملک‌ها نوساز هستند. البته همچنان خانه‌های ویلایی و قدیم ساخت در این منطقه به چشم می‌آیند.

تهرانپارس در قسمت منطقه 4 شهرداری تهران و شمال شرقی شهر تهران واقع شده است و از شمال به بزرگراه زین‌الدین(امتداد شرقی همت) و از جنوب به خیابان دماوند منتهی شده است. از شرق به خیابان سلطانی و محله‌ی اتحاد و از غرب به بزرگراه باقری وصل میشود . همچنین این محله از سمت شرق با بزرگراه رسالت در همسایگی به سر میبرد.

از لحاظ آب‌و‌هوایی هم تهرانپارس با توجه موقعیتی که داشته است، یعنی قرار گرفتن در کوهپایه‌های جنوبی رشته کوه‌های البرز و همسایگی با پارک‌های جنگلی لویزان و سرخه حصار؛ جز مناطق پرتقاضا بوده است. همچنین بهتر است بدانید دو میراث گرانقدر و ارزشمندی که در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند در تهرانپارس قرار گرفته‌اند، اولی عمارت ارباب هرمز در باغ انگوری که در خیابان استخر قرار گرفته است و دیگیری رستم باغ است که در فلکه دوم تهرانپارس واقع شده است. رستم باغ یادگاری از ارباب رستم گیو است و نمونه ای از باغ های زیبا است که زرتشتیان در کشورهای چند و هند ساخته‌اند.

نکات مهم در نحوه نوشتن متن قرارداد و تنظیم متن قراردادها 1399

خرید و فروش آپارتمان با کمترین کمیسیون در تهرانپارس

حق کمیسیون در تهرانپارس
مشاور ها در بخش املاک، در بنگاه ها، نقش واسطه و همچین راهنمای با تجربه در معاملات را به عهده دارند و به ازای خدماتی که ارائه می دهند مبلغی تحت عنوان حق کمیسیون از دو طرف معامله دریافت می کنند.این پول حق الزحمه مشاورین به سبب خدمات ارائه شده توسط آنها در زمان معاملات می باشد و میزان آن بسته به ارزش و یا ملک معامله شده در معاملات مختلف، متفاوت می باشد و بر اساس اصولی مشخص، تعیین می شود. در این میان آگاهی از چگونگی تعیین حق کمیسیون و همچنین قوانین مربوط به آن مانع از ایجاد مشکلاتی هر چند کوچک خواهد بود.

بنگاه‌های معاملات ملکی

بنگاه های معاملات ملکی، دارای دفتر هایی هستند که مشاور های املاک در آن، نقش واسط در معاملات ملکی را دارا میباشند و بنابراین به عنوان واسط بین خریدار و فروشنده و یا مستاجر و مالک واقع شده و خدماتی را به هر دو طرف معامله ارائه می دهد و به سبب خدمات ارائه شده از سوی آنها، از حقوقی برخوردار می باشند که توسط اتحادیه صنف مربوطه تعیین و رسیدگی می شود. در این میان مشاورین املاک در معاملات ملکی مختلف مانند خرید و فروش، رهن و اجاره، معاوضه، مشارکت و یا پیش فروش های مختلف حاضر شده و با معرفی دوطرف به یکدیگر و کار انجام معامله در دفتر و بنگاه شخصی خود مبلغی را دریافت می کند که به عنوان حقوق آنها از بنگاه ملکی مربوطه شناخته می شود.

راه و روش های خرید و فروش آپارتمان

انواع حق کمیسیون املاک


حق کمیسیون املاک در معاملات مختلف قابل دریافت می باشد و با توجه به نوع معامله و ارزش ملک معامله شده و همچنین شهر مربوطه، متفاوت بوده و لذا از انواع مختلفی برخوردار می باشد. حق کمیسیون به عبارتی درآمد مشاورین املاک از بنگاه های ملکی می باشد که هر چه تعداد معاملات و ارزش ملک معامله شده بالاتر باشد، درآمد آنها نیز بالاتر خواهد بود. این مبلغ و نحوه محاسبه آن، در معاملات ملکی مختلف از جمله خرید و فروش و یا رهن و اجاره که بیشترین معاملات ملکی را شامل می شوند متفاوت بوده و موارد زیر را شامل می شود:

نحوه محاسبه کمیسیون فروش ملک


همانطور که اشاره شد حق کمیسیون توسط مشاورین املاک به سبب خدماتی که ارائه میدهند دریافت میشود و میزان آن توسط اتحایه مربوطه تعیین و ارزش گذاری می شود. این مبلغ برای معاملات خرید و یا فروش ملک در تهرانپارس ، به نحوه انجام میشود که برای معاملاتی تا سقف 500 میلیون، 0.5 درصد از قیمت ملک تحت عنوان حق کمیسیون از هر دوطرف معامله دریافت می شود و در صورتی که ارزش ملک معامله شده از 500 میلیون بالاتر باشد 0.25 درصد از مبلغ مازاد قیمت ملک به حق کمیسیون در نهایت اضافه خواهد شد. علاوه بر این در تمامی معاملات 9درصد هم تحت عنوان مالیات در یافت می شود.


لازم به ذکر است این مبلغ از هر دوطرف معامله باید دریافت شود یعنی 0.5 درصد ارزش ملک از فروشنده و 0.5 درصد هم از خریدار ملک مربوطه دریافت می شود. به عنوان مثال اگر ملک معامله شده دارای ارزشی برابر با 600 میلیون باشد، برای این ملک تا 500 میلیون حق کمیسیون، 0.5 درصد محاسبه شده و برای 100 میلیون بالاتر، 0.25 درصد محاسبه می شود. مجموع این مبالغ و 9 درصد مالیات در پایان معامله از فروشنده و خریدار اخذ خواهد شد.