قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس

قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس؛ محبوب‌ترین محله شرق تهران برای زندگی!

برای خرید خانه در تهرانپارس چقدر باید هزینه کنیم؟

آیا تهرانپارس بهترین محله منطقه چهار است؟

بهترین نقطه تهرانپارس برای خرید خانه کدام است؟

آیا برای رفتن به تهرانپارس نیاز به طرح ترافیک است؟

و …

همه از رایج‌ترین سوالاتی هستند که در ذهن خریداران خانه که عاشق محبوب‌ترین محله شرق تهران یعنی محله تهرانپارس هستند، رژه می‌روند. اگر شما هم تصمیم دارید در محله تهرانپارس پایتخت، خانه بخرید اما از قیمت خانه در این محله بی‌خبرید، ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه قرار است ضمن معرفی کامل محله تهرانپارس از هر نظر؛ از معرفی کامل این محله گرفته تا معرفی مراکز خرید، مراکز آموزشی و فرهنگی و اماکن تفریحی؛ به بررسی قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس، چه آپارتمان‌های قدیمی‌ساز و چه آپارتمان‌های نوساز بپردازیم.

محله تهرانپارس در یک نگاه

قبل از اینکه محله تهرانپارس پایتخت را به صورت کامل به شما معرفی کنیم و به سراغ قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس برویم، تصمیم داریم که نگاهی کلی به این محله داشته باشیم؛ تا اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب ندارید، بتوانید خیلی سریع اطلاعات خیلی مهم و کاربردی را درمورد این محله به دست آورید.

محله تهرانپارس به محبوب‌ترین محله شرق پایتخت معروف است و در منطقه 4 تهران قرار دارد؛ اما اگر بخواهیم به محل دقیق قرارگیری تهرانپارس اشاره کنیم باید بگوییم که این محله در شمال شرق تهران قرار گرفته است. از آن‌جایی که یکی از مهم‌ترین موارد برای خرید خانه، بافت محله موردنظر است، باید بگوییم که بافت محله تهرانپارس ترکیبی از خانه‌های نوساز و قدیمی‌ساز است؛ منتهی در بخش غربی این محله شاهد تعداد خانه‌های نوساز و مراکز تجاری بیشتری نسبت به بخش شرقی آن هستیم. محله تهرانپارس از شمال به بزرگراه بابایی، از جنوب به بزرگراه رسالت و از غرب به بزرگراه باقری منتهی می‌شود؛ قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس، متناسب با عمر بنا از 17 سال تا 1 سال از 18.300.000 تومان به ازای هر متر مربع آغاز شده و تا 30.000.000 تومان به ازای هر متر مربع ادامه پیدا می‌کند.

حدود قیمت آپارتمان در محله تهرانپارس

محله تهرانپارس دقیقا کجاست و بافت آن چگونه است؟

اکنون که با نگاهی کلی به محله تهرانپارس با مکان دقیق این محله، بافت، راه‌های دسترسی و حدود قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس آشنا شدید، لازم است که جزئیات بیشتری درخصوص این محله بدانید؛ به همین دلیل اول از همه به سراغ بررسی دقیق محل قرارگیری تهرانپارس و بافتی که این محله دارد می‌رویم. همانطور که اشاره کردیم محله تهرانپارس در منطقه 4 شهرداری تهران یعنی در شمال شرقی پایتخت قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که از شمال به بزرگراه بابایی و زین‌الدین (امتداد شرقی همت)، از جنوب به بزرگراه رسالت و خیابان دماوند، از شرق به خیابان سلطانی و محله اتحاد و از غرب هم به بزرگراه باقری منتهی می‌شود.

حالا به سراغ بافت محله تهرانپارس می‌رویم که برای خیلی از افراد که تصمیم دارند در این محله خانه بخرند، مسئله حائز اهمیتی است؛ از آن‌جایی که این محله از وسعت زیادی برخوردار است به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود که بخش غربی آن نسبت به بخش شرقی‌اش دارای تعداد خانه‌های نوساز و مراکز تجاری بیشتری است. در کل می‌توان گفت که محله تهرانپارس ترکیبی از خانه‌های نوساز و قدیمی‌ساز است؛ منتهی در بخش غربی آن شاهد خانه‌های نوساز و در بخش شرقی آن شاهد خانه‌های قدیمی‌ساز هستیم. از آن‌جایی که یکی از مهم‌ترین موارد در محاسبه قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس، سن آپارتمان است؛ به گونه‌ای که قیمت آپارتمان‌های نوساز از قدیمی‌ساز بیشتر است، باید برای خرید آپارتمان در بخش غربی یا بخش شرقی محله تهرانپارس به بودجه خود توجه کنید. اگر بودجه محدودی دارید به سراغ بخش شرقی تهرانپارس یعنی آپارتمان‌های قدیمی‌ساز بروید.

دسترسی به محله تهرانپارس؛ راحت‌تر از آنچه که فکرش می‌کنید!

محله تهرانپارس از شمال گرفته تا جنوب، غرب و شرق، کاملا در میان بزرگراه‌ها محصور شده است؛ به همین دلیل دسترسی به این محله با اتومبیل راحت‌ترین کار ممکن است! البته این مسئله درمورد دسترسی به محله تهرانپارس با استفاده از اتوبوس، مترو و BRT نیز صدق می‌کند؛ چراکه محله تهرانپارس از نظر برخوردار بودن از ایستگاه‌های متعدد اتوبوس، مترو و BRT جز یکی از مجهزترین محله‌های پایتخت است. با تمامی این اوصاف از نظر دسترسی به محله تهرانپارس با وسیله نقلیه شخصی یا وسایل نقلیه عمومی نباید هیچ نگرانی داشته باشید.

برخی از مهم‌ترین مراکز آموزشی و فرهنگی محله تهرانپارس

برای آن دسته از خانواده‌هایی که فرزند محصل دارند، یکی از مهم‌ترین موارد برای خرید خانه در هر کدام از مناطق و محله‌های تهران، تعدد مراکز آموزشی و فرهنگی است که دسترسی به آن‌ها آسان باشد. خوشبختانه محله تهرانپارس از مراکز آموزشی و فرهنگی متعددی برخوردار می‌باشد که تصمیم داریم به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم:
• دبستان غیردولتی دخترانه شایستگان (بین فلکه دوم و سوم تهرانپارس)
• دبستان غیردولتی پسرانه حکیم (فلکه چهارم تهرانپارس)
• دبیرستان شاهد دخترانه آسیا (فلکه چهارم تهرانپارس)
• دبیرستان دولتی پسرانه کمیل (فلکه چهارم تهرانپارس)

ارزان ترین منطقه در تهرانپارس

اصلی‌ترین مراکز خرید محله تهرانپارس

یکی از مواردی که بر روی قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس تاثیرگذار است، نزدیک بودن مراکز خرید لوکس به آپارتمان‌ها در این محله است؛ که از طرفی هم یکی از مهم‌ترین موارد انتخاب و خرید خانه در محله تهرانپارس برای خیلی از خریداران خانه است؛ به همین دلیل تصمیم داریم شما را با برخی از مهم‌ترین مراکز خرید لوکس در تهرانپارس که به دلیل وجود آن‌ها قیمت آپارتمان‌های اطراف این مراکز خرید کمی گران‌تر است را به شما معرفی کنیم:

    • مجتمع تجاری سپید در شمال شرقی فلکه اول تهرانپارس
    • مجتمع تجاری و اداری پارسیان در ضلع شرقی پارک نبوت تهرانپارس
    • مجتمع چند منظوره یاس در شرق تهرانپارس
    • مجتمع تجاری شاپرک و نارسیس، بالاتر از فلکه سوم تهرانپارس

 

قیمت امسال آپارتمان در تهرانپارس

 

منطقه

عمر بنا

قیمت هر متر مربع

خیابان 152 غربی

1

30.000.000 تومان

خیابان 154 شرقی

0

26.000.000 تومان

خیابان رشید

10

28.000.000 تومان

خیابان 126

0

30.000.000 تومان

خیابان 174 غربی

1

22.000.000 تومان

خیابان 180 غربی

5

26.000.000 تومان

خیابان 150 شرقی

6

25.000.000 تومان

خیابان 216 شرقی

8

22.000.000 تومان

خیابان 210 شرقی

2

22.000.000 تومان

خیابان 182 بین فلکه دوم و سوم

15

18.000.000 تومان

خیابان 220 غربی

11

18.700.000 تومان

خیابان 204 غربی

17

18.300.000 تومان