چالش های عمده کار با وکیل

چالش های عمده کار با وکیل

چالش های عمده کار با وکیل : برای جلوگیری از انواع ضرر در هر نوعی از کسب و کار نیازمند داشتن آگاهی در آن زمینه هستیم . و هرکدام از ما به خوبی میدانیم که همکاری با یک وکیل مجرب و کار درست میتواند بسیار سودمند و مفید برای ما و کسب و کارمان واقع شود . اما کار با وکیل نیز دارای مسائل مربوط به خود نیز است . در این مطلب در مورد چالش های کار با وکیل صحبت میشود با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مباحث مالی و دستمزد

همواره استخدام وکیل پایه یک داد گستری مشمول هزینه های بسیاری برای صاحبین کسب و کار میشود. این اشخاص معمولا با توجه به نیاز های خود مزایا و دستمزدهای بالایی را خواستار هستند که حتی برای شرکت‌های شناخته شده هم مبلغ بالایی است. این میتواند از چالش های کار با وکیل باشد، و البته برای شرکت های نوپا مشکلی بسیار بزرگ است. به همین منظور همواره بعضی از صاحبین کسب و کار به جای استخدام تمام‌وقت وکلا، قصد دارند استخدام پاره‌وقت آنها را داشته باشند که این مسئله نیز به همراه خود چالش های عمده کار با وکیل را دارد.

نکات مهم در نحوه نوشتن متن قرارداد و تنظیم متن قراردادها 1399

چالش های عمده کار با وکیل

هزینه مضاف برای استخدام وکیل


با استخدام یک وکیل علاوه بر هزینه های مربوط به دستمزد، شرکت باید مواردی اضافه بر سازمان نیز هزینه کند .همواره یکی از چالش های کار با وکیل ، هزینه‌های رایج کار پرداخت مالیات ده درصدی مازاد بر حقوق وکیل دادگستری است. که این هزینه نیز بر عهده کارفرما است. پس دقت لازم را داشته باشید که به جز دستمزد، سایر هزینه‌های مضاف و سربار نیز از چالش های کار با وکیل برای انواع کسب‌وکارها به حساب می‌آید.


تخصص و تجربه وکیل در یک حوزه


بدون شک هر چقدر که یک وکیل مجرب وماهرباشد، قالبا در یک یا دو حوزه تخصصی و ماهرانه ترعمل می‌کند. به همین خاطر چالش های کار با وکیل برای انواع کسب‌وکارها می‌تواند به موارد فنی و حقوقی هم مربوط باشد. مثلا، فرض کنید یک کسب‌وکار برای حل مشکلات مالیاتی خود به یک وکیل دادگستری مجرب در مورد امور بانکی و حوزه مالیات مراجعه میکند. معمولا همه چیز خوب است تا قبل از آنکه محوریت موضوع تغییر نکند و به سمت و سویی دیگر کشیده نشود. که اگر این اتفاق رخ دهد، معمولا کارفرما و وکیل دچار مشکل میشوند چون وکیل مربوطه تخصص خاصی در زمینه بعدی نخواهد داشت. و در این مسائل چاره این است که به سراغ وکیلی با تجربه ترجیحا در زمینه های پیش بینی شده رفته و تحقیقات لازم را از قبل ب ه عمل آورید.


انجام وظیفه مستمر

در استخدام نیمه وقت وکیل، به شکل محدود و موردی به شرکت رجوع می‌کند و در واقع شرکت وی را به شکل پاره وقت در اختیار دارد. این مسئله موجب میشود که مشکلات شرکت دو چندان شده و بسیازی از مسائل چیپیده برای مجموعه رخ دهند. و اصلا توصیه نمیشود چون نه تنها مشمول هزینه های اضافه تر خواهید شد بلکه وقت شما را نیز تلف کرده و علنا کاری را پیش نمیبرید.

کارشناسی ملک شما 1399

چالش های عمده کار با وکیل

بحث پشتیبانی و خدمات


از پر مشغله ترین و پویا ترین افراد جامعه، میتوان به وکلای دادگستری اشاره کرد که همواره در چندین شرکت فعالیت میکنند. این قشر همچنین در دفاتر شخصی خود کار جذب و پیگیری چندین پرونده را انجام میدهند. این چنین اوضاعی باعث شده است تا دسترسی به وکلای مجرب استخدام شده در شرکت‌ها چندان تضمینی نداشته باشد و تا حدودی باعث به تعویق افتادن کار شود. به همین دلیل همواره یکی از چالش های کار با وکیل برای کسب ‌وکارها عدم دسترسی در زمان مقرر و موثر به وکلای دادگستری برای رفع و رجوع مشکلات حقوقی شرکت است.

به خاطر داشته باشید که بعضی از وکلای دادگستری به دلایل و مسائل شخصی که دارند، حاضر به پاسخگویی در انواع پیام رسان ها نیستند و یا اصلا از شبکه ‌های مجازی استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل مشغله بالای وکلا در این موارد به حدی است که که گاهی کارفرمایان حتی نمی‌توانند به شکل تلفنی و غیرحضوری نیز از وکلا مشورت به موقع و موثر دریافت کنند.

 

شفاف سازی


برخی از کارفرما ها خواستار شفاف سازی در تمامی مرحل پیگیری و رسیدگی پرونده توسط وکیل هستند. از طرفی سیاست کاری برخی از وکلا این است که شفاف سازی لازم را ارائه ندهند و این دو همواره باهم ضد و نقیض بودند و از چالش های کار با وکیل محسوب میشوند. این قضیه باعث می‌شود که انواع کسب‌وکار به سبب عدم وجود شفافیت در روند رسیدگی به مشکلات حقوقی خود توسط وکیل، همواره با نوعی چالش و درگیری همراه باشند.

 

نتیجه گیری
این را نیز در یاد داشته باشید که تیم مجرب و متخصص خانم هنگامه عسگری میتواند شمارا همواره در این مسائل یاری کرده و با تجربه لازمی که دارد، باعث جلوگیری از هرگونه خسارت و آسیب به کسب و کار و شرکت شما میشود .همچنین استخدام یک وکیل تنها راه‌حل برای انواع شرکت‌نیست و همواره تیم حقوقی هنگامه عسگری با داشتن مهارت، تجربه و تخصص بالای مربوطه در زمینه مسائل حقوقی کسب و کار توانایی این را داشته تا همیشه همراه تضمین شده و حلال مشکلات و مسائل شما باشد. خدمات مشاوره، تنظیم و بررسی انواع قرارداد ها، بانک قرارداد، تنظیم و بررسی صورتجلسات شرکت، استخدام وکیل مجرب و متخصص در حوزه مورد نظر شما ، پشتیبانی دائمی و… قسمتی از خدمات مجموعه هنگامه عسگری برای شما کارفرمایان و صاحبان کسب ‌وکار به میباشد.